Uuden muotoilun yhdistys | Joulumarket 15.12. klo 11–17 @ Logomo
22830
post-template-default,single,single-post,postid-22830,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Joulumarket 15.12. klo 11–17 @ Logomo

Joulumarket 15.12. klo 11–17 @ Logomo

Uuden Muotoilun Joulumarket on jälleen täällä! Mukana yli 60 kotimaisen designin huippua ja 10 nousevaa muotoilutulokasta: Logomon narikkatiski muuntuu ensi kertaa Uudet tekijät -osastoksi! Uuden muotoilun yhdistyksen omalta pisteeltä löydät valloittavat Varför Paris -tuotteet.

Logomo Kitchen palvelee kävijöitä koko tapahtuman ajan, ja Teatron puolella glögimyyntiä.

Ohjelmassa myös:
* Jätä terveisesi #designhaaste-seinälle: Kerro, mitä muotoilu merkitsee sinulle, miten muotoilun näkyy arjessasi ja kenet sinä haastaisit tekemään parempaa muotoilua!
* Istahda malliksi Turun Piirustusseuran jäsenille, jotka piirtävät kävijöistä pikamuotokuvia
* Lapsille on varattu oma piirustusalueensa

 

Joulumarketissa mukana:
art & design rannveig www.rannveig.fi
Ateljee Agami & Butik www.ateljeeagami.fi
AVERI www.averidesign.fi
Belightful Design www.belightfuldesign.com
Bu.ké www.buke.fi
ButoniDesign www.butonidesign.com
Color Mood Art www.colormoodart.com
Everyday Design www.everydaydesign.fi
FRENN frennhelsinki.com
Gina Bulgamin www.ginabulgamin.com
Green Papaya www.greenpapaya.fi
Hello honey hellohoney.fi
HERMANDIA Collection www.hermandia.fi
Hookoohoo design www.hookoohoo.fi
HYPERNORD www.armamentgraphics.com
J Being Fantatastic www.facebook.com/jbeingfantatastic/
Jaana Moona www.jaanamoona.com
Joutomaa madeby.fi/designers/shop/Joutomaa
KARINA www.karina.fi
KASPERI www.kasperi.net
Katztudio www.katztudio.com
Kauneve www.kauneve.com
Keli www.keliclothing.fi
Klaus Haapaniemi Giants www.klaush.com/collections/klaus-haapaniemi-giants
Klo Design www.klodesign.fi
Koivisto Studio www.koivistostudio.fi
Koruseppä Kipene www.kipene.fi
KOTONA sisustus www.kotonasisustus.fi
KoukussaDesign www.koukussadesign.fi
KUI Design www.kuidesign.fi
Kuppitehdas Uoma facebook.com/kuppitehdasuoma
La Kiva www.lakiva.fi
LIIA Jewellery www.LIIA.fi
Lil Jo & Vilja www.liljovilja.fi
Maanantaimalli www.maanantaimalli.fi
MAMAkoru www.mamakoru.fi
Mannankylässä www.mannankylassa.mycashflow.fi
Mary a. jalava www.maryajalava.com
MEA www.weeos.com/stores/mea
Miia Halmesmaa www.weecos.com/fi/miia-halmesmaa
MOSH Jewelry www.moshjewelry.fi
moumou DESIGN / RARA natura www.moumoudesin.com / www.raranatura.fi
MUOTO2 / Ikikoru www.muoto2.fi / www.ikikoru.fi
Myssyfarmi www.myssy.fi
Naskali Leather naskalileather.com
niinmun´design www.niinmun.fi
NOUKI www.nouki.fi
ORIGINAL AWA originalawa.com
Pauliina Rundgren HandiCrafts www.prhandicrafts.fi
PENE collection www.penecollection.com
PIHKA collection www.pihkacollection.fi
Punainen Norsu www.punainennorsu.com
Puputti design www.puputtidesign.fi
Riitta Viertola www.instagram.com/riittaviertola
Ruter knekt design www.ruterknektdesign.com
Saara Ruskola www.saararuskola.com
Second Chance www.secondchance.fi
Sohvila www.sohvila.fi
Studio Arto Halmetoja www.wood.fi
SÄIE www.saie.fi
Taival www.taivalclothing.com
Teija Helin Design www.teijahelin.fi
TillaPallo www.tillapallo.com
Tonfisk Design & Kotonadesign www.tonfisk-design.fi / www.kotonadesign.fi
Tuffanpuulelut www.tuffanpuulelut.fi
Tuulia Penttilä www.tuuliapenttila.fi
TYLLi www.weecos.com/fi/tylli
V U U R R A N www.vuurran.fi
Valona www.valona.fi
Vera’s Visuals www.verasvisuals.fi
Verso Design www.versodesign.fi
Vesa Aaltonen www.tuotekuvasto.aaltonenvesa.com
Vieno Design www.instagram.com/vienodesign
Vuonue www.vuonue.fi
YCM www.ycm.fi

Joulumarket ja #designhaasteet ovat osa Uuden muotoilun yhdistyksen koordinoimaa Turku Design Festival -tapahtumavuotta.